środa, 9 grudnia 2015

HOME DECOR - Rozetki

Witam serdecznie!

Dzisiejszym tematem bedą rozetki. Małe lub większe - zawsze i wszędzie robią wrażenie. Pokażę wam różne rodzaje, które w tym roku będą u nas w domu ozdabiać nie tylko babeczki, ale będą rownież slużyć jako dekoracje na ścianę, zawieszki do prezentów i na wianek swiąteczny.Rozetki harmonijkowe na wykałaczkach - na ozdabianie ciasteczek, można też użyć ich do swiątecznego stroju kwiatów w doniczkach.

Rozetki o różnych rozmiarach można warstwić na siebie albo ozdabiać wycinankami, obrazkami, napisami, metalowymi lub żywicznymi elementami itp.
Krawędzie mogą być wycięte dziurkaczem brzegowym lub ozdobnymi nożyczkami.
Duże rozetki są przeznaczone do powieszenia na ścianę, ja używam ich do prezentów.
Jeżeli chcecie stworzyć coś w stylu vintage, to polecam użyc tkaninę razem z papierem (oczywiście, najlepiej z podartymi krawędziami. Ta oto rozetka jest do powieszenia i wygląda raczej jako tag. Do tego typu rozetek mozna użyć płótna, koronek lub starych gazet.
Myślę, ze świetnym pomysłem są rozetki krawieckie, z użyciem różnej galanterii - guzików, zamków błyskawicznych, można dodać szydełkowe elementy, nawet haftować papier. 
Rozetkę także można wręczyć w ten sposób jako prezent - poduszeczkę do igieł.
Również fajnie będą wyglądały rozetki steampunkowe z czapkami z butelek, tarczami zegarowymi skrzydłami lub piórami. Idealnie z papierów kolekcji Holmes in love.

W tych pracach użyłam:


             

3 komentarze: