piątek, 20 grudnia 2013

KALENDARZ ADWENTOWY - 20 grudnia - koliste etykietki

Najwyższa pora na sprawdzenie prezentowej listy i zapakowanie paczuszek! 
Mikołaj ma pełne ręce roboty! 
Wiecie, że w Wielkopolsce do dzieci przychodzi nie Mikołaj tylko Gwiazdor? 
Tak czy owak, na pewno o nikim nie zapomni :) 
A i my pamiętamy o Was - może przy pakowaniu prezentów przydadzą się Wam nasze etykietki? Proszę bardzo, częstujcie się etykietkami :) 
Ja oczywiście wybrałam etykietki w kolorze brązowym.
Po wydrukowaniu i wycięciu, mogą służyć jako nalepki adresowe na koperty ze świątecznymi życzeniami lub drobnymi upominkami. Jeśli trochę rozciągniecie je w poziomie przed wydrukiem, zmieszczą więcej tekstu na adres :)


Najlepiej jednak użyć naszych friebiesków jako etykiet na prezenty.

1. Wersja dla najbardziej zapracowanych, tych którzy muszą jeszcze zrobić zakupy, umyć okna i załatwić milion spraw :)
Po wydrukowaniu i wycięciu etykietki po prostu przyklejamy na zapakowany w szary papier prezent, przewiązany rafią. Prosto, stylowo i co najważniejsze - szybko!


 2. Wersja dla średnio zapracowanych, tych którzy już mają czyste okna, kupione prezenty i upieczone pierniczki :)
Prezent owijamy w szary papier. Z różnokolorowych papierów wycinamy lub oddzieramy paski takiej długości, aby starczyło ich na owinięcie pakunku. Układamy je jeden na drugim - najszerszy na spodzie, na nim węższy, a najcieńszy na wierzchu.;na krótszych bokach sklejamy lub spinamy zszywaczem. Całość owijamy dookoła pakunku, sklejamy na spodzie. Przewiązujemy dopasowanymi wstążkami i pod kokardką przyklejamy etykietkę. Teraz już zostało tylko podpisać imieniem obdarowanego :)


3. Wersja dla tych którzy mają już wszystko gotowe i już tylko składają serwetki, poprawiają bombki na choince i dopracowują szczegóły :)


Na wycięte z papieru tagi naklejamy wycinanki z maszynki bądź inne ozdobne elementy, koronki itd. do klejenia używamy kosteczek dystansowych, aby całość była bardziej przestrzenna..


Na szczycie zawiązujemy kokardę, doczepiamy do niej również świąteczny dzwoneczek.


Etykietkę przyklejamy na samym wierzchu, jej brzegi możemy lekko potuszować - to zamaskuje ewentualne niedociągnięcia powstałe przy wycinaniu.
Tak gotowy tag możemy opisać i dołączyć do prezentu, albo wysłać w charakterze kartki z życzeniami :)


5 komentarzy: