niedziela, 10 maja 2015

Tutorial - papiery z foliowanym wzorem.

Dzisiaj mam dla Was obiecany tutorial na temat papierów z foliowanymi wzorami z kolekcji
Wielu z Was bardzo one ciekawią, a jednak mam wrażenie, że troszkę się ich obawiacie :) Nie ma czego - ich barwienie jest naprawdę proste, daje ogromne możliwości, a przede wszystkim to jest naprawdę świetna zabawa ! Postaram się Was do tego przekonać.
Oto trzy kartki, każda inna a do ich zrobienia wystarczy Wan jeden papier.Wszystko czego potrzebujecie to papier z foliowanymi wzorami i tusz w odpowiednim kolorze.


Możecie używać dowolnych tuszy - pigmentowych lub wodnych typu distress. Ważne, aby dobrze się rozcierały gąbką (jeżeli nie macie narzędzia do tuszowania takiego jak na zdjęciach, może próbować innymi sposobami, np. gąbkami do makijażu). Najpierw zabierzemy się za kartkę brązową. Przytnijcie odpowiedni kawałek papieru i spróbujcie go potuszować.


Oto kilka rad, które mogą się Wam przydać:
1. Im ciemniejszego koloru tuszu użyjecie, tym wyraźniejsze będą wzory na papierze;
2. Aby tusz rozcierał się na papierze równomiernie nie nabierajcie go dużo na gąbkę; najlepsze efekty uzyskuję gdy poduszka tuszu jest niemal sucha (chociaż wtedy na pewno będziecie musieli pocierać gąbką kilka razy w jednym miejscu);
3. Jeżeli chcecie uzyskać efekt "cieniowania" czyli ciemniejsze krawędzie i jaśniejszy środek kartki, nakładajcie tusz posuwając gąbkę od krawędzi kartki do jej środka, najlepiej kolistymi ruchami i trzymając gąbkę lekko pod katem (próbowałam pokazać to na powyższym zdjęciu).
4. Jeżeli chcecie aby efekt "cieniowania" krawędzi był mocno widoczny, powtórzcie tuszowanie tuszem w tym samym kolorze ale w ciemniejszym odcieniu.


A oto moja brązowa kartka :)


A jak znudzi się Wam brązowy, a zapragniecie np. różowe karteczki? Wcale nie musicie mieć innego papieru :) Bierzecie ten sam lub inny arkusz z foliowanych kolekcji i zabieracie się za tuszowanie w innym kolorze,


I bardzo szybko możecie mieć kartkę w kolorze różowym.


Oczywiście zabawa z jednym kolorem szybko staje się nudna, nieprawdaż? Ale przecież możecie dowolnie łączyć kolory i tworzyć bajecznie kolorowe prace. Spójrzcie na przykład z użyciem trzech tuszy - żółtego, czerwonego i brązowego.


I mamy kartkę w kolorach jesieni.


Przypomnę Wam jeszcze jedną swoją pracę z wielokolorowym tuszowaniem, którą już kiedyś pokazywałam na tym bloguMam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić wszystko jasno i teraz tuszowanie papierów z foliowanym wzorem nie będzie wydawało Wam się trudne :) 
Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam Mirella z Retro Drobiazgów


http://retrodrobiazgi.blogspot.com/

16 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie pokazane i ośmielające do własnych eksperymentów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tutek. Prace wyszły rewelacyjne!

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne efekty uzyskałaś, piękne prace!

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekt jak z bajki! Coś niesamowitego!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kartki cudne, tutek swietny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne prace, wspaniały rezultat tuszowania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne prace! Pamiętam to pudełko - zachwycające:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczne prace! Pamiętam to pudełko - zachwycające:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczne prace! Pamiętam to pudełko - zachwycające:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękne prace! Tuszowanie naprawdę daje bajeczny efekt. Świetny tutorial!

  OdpowiedzUsuń
 11. Красота....и моите адмирации!!!

  OdpowiedzUsuń